Mladenovac usamljen na vrhu

ponedeljak, 29.03.2010.

sl drugo koloPobedom u Subotici, protiv izuzetno fizički jake ekipe Spatanaca 17:9, Forestlanders-i su se našli na čelu grupe B. Mladenovac je u potpunosti kontrolisao igru u prvom poluvremenu, uspostavio trčanje, osvajao nove napade i povremeno igrao pasom. Ekipa Subotice nije uspevala da osvoji novi napade. Odbrane su dominirale, kao i stalne kazne igrača. Drugo poluvreme je igrano po kiši, obe ekipe su mogle da igraju samo trčanje, jer nije bilo šanse da se baci lopta, a to su odbrane znale i efikasno zaustavljane napade, tako da je lopta često menjala posed. Jedini TD postigla je ekipa Subotice i to nakon 3 promašena obaranja ekipe Mladenovca.

U drugoj utakmici odigranoj u Inđiji, Indians-i su savladali ekipu Vršca rezultatom 32:14 pred oko 200 gledalaca i tako zabeležili prvu pobedu. Da sve krene dobro za ekipu Inđije pobrinuo se već u prvom napadu Ivan Prskalo, postigavši prvi od tri tač dauna na ovom meču, trčanjem od 18 jardi. Poene za “Indianse” su postigli i Dejan Vujanić i Aleksandar Marković koji se u poslednjoj četvrtini pobrinuo da odlična pas igra “Indiansa” na celom meču bude krunisana tač daunom pasom od 74 jarde.