Novi trijumf Grofova

ponedeljak, 26.04.2010.

grofovi v gorstaciU svom drugom nastupu pred domaćom publikom, ove sezone, Grofovi su zabaležili i drugu pobedu. Ovoga puta, u IV kolu Divizije- B, ekipa Novog Kneževca bila je bolja od Gorštaka iz Beograda 36:3 (6:0; 0:3; 8:0; 22:0). Navijači na stadionu FK Obilić, njih oko 250, s pravom bi mogli da traže ’odštetu’ od napadačkih postava Gofova i Gorštaka za prvih dvadesetak minuta susreta, jer su u tom periodu utakmice terenom dominirale odbrane, borba se uglavnom vodila na sredini terena, a prvi down se osvajao retko. U nastavku susreta, odbrana Grofova nastavila je sa odličnom igrom, dok se napad, predvođen raspoloženim QB Dobrosavom Manićem (pet tačdaun-dodavanja), razbudio i zaigrao umnogome bolje.
Nakon utakmice u redovima novokneževačkog tima imali su samo reči hvale za Beograđane.

Hajlenderi su vrlo korektna ekipa. Naša odbrana je jako dobro odigrala, a meni ostaje da, ovako zadovoljan disciplinom tima i atmosferom koju smo stvorili, čestitam svima u ekipi na pobedi.

– rekao je kapiten odbrane, LB Tamaš Balaša.
Povratak na teren posle duge pauze zbog povrede WR Miljan Kašić proslavio je postižući dva tačdauna na ovoj utakmici.

U prvom poluvremenu ovaj meč je bio stvarno ’tvrd’, a i ne čudi jer je naš protivnik bio odličan. No, u nastavku smo zasluženo stigli do novog trijumfa. Zadovoljan sam načinom na koji sam se vratio posle povrede, nadam se da ćemo nastaviti sa ovakvim uspesima.

3. četvrtina
14:3 Miljan Kašić, hvatanje 10 jardi; dodavanje: Dobrosav Manić; Pretvaranje za dva poena: Radoš Paunović, trčanje

4. četvrtina
20:3 Nebojša Kanižaj, hvatanje 1 jarda; dodavanje: Dobrosav Manić;
28:3 Miljan Kašić, hvatanje 20 jardi; dodavanje: Dobrosav Manić; Pretvaranje za dva poena: Edvin Čanadi, trčanje
30:3 Sejfti, Slobodan Popov
36:3 Edvin Čanadi, hvatanje 36 jardi; dodavanje: Dobrosav Manić