Grofovi savladali Lavove

utorak, 11.05.2010.

grofovi vs lavoviDa im uloga favorita ne leži baš najbolje, Grofovi su pokazali proteklog vikenda kada su ugostili ekipu Vršca u okviru V kola Superlige Srbije – Divizija B. Doduše, ekipa Novog Kneževca savladala je Lavove rezultatom 26:18 (14:0, 6:2, 6:8, 0:8), ali igra koju su prikazali bila je na razočaravajućem nivou.
Radoš Paunović, koji je postigao dva tačdauna za Grofove na ovom meču, ističe da je opuštanje moglo skupo da košta njegovu ekipu koja je posle vođstva od 20:0 dozvolila Vršcu da napravi seriju 18:6.

Ušli smo u ovu utakmicu malo opuštenije nego inače, jer je protivnik imao mali broj igrača i to je moglo skupo da nas košta. Nadam se da se to više neće ponoviti, ali je najbitnije što smo i pored lošijeg izdanja ostvarili pobedu.

Sa njim se slaže i kornerbek ekipe iz Novog Kneževca, Aleksandar Kanižaj:

Veoma poučna utakmica za nas jer ni jedan protivnik se ne sme potceniti, a mi smo upravo to učinili u jednom delu utakmice. U prvom poluvremenu smo odigrali dobro dok smo se u drugom poluvremenu mnogo opustili, isprobavali smo neke kombinacije i šansu su dobili igrači koji do sada nisu imali mnogo prilika za igranje. Predstoji nam najznačajnija utakmica u ovoj sezoni (sa Mladenovcem) i nadam se da ćemo do tada ispraviti neke naše greške iz ovog meča. Čestitike igračima Vršca na borbenosti.

Sve u svemu, tim kome je ovo debitantska sezona pod okriljem Srpske asocijacije američkog fudbala i dalje je bez poraza u B diviziji, a da li će se plasirati u elitni rang takmičenja znaće se nakon susreta sa ekipom Mladenovca koji je na programu za dve nedelje.

KRETANJE REZULTATA

1. četvrtina:
6:0 Radoš Paunović, hvatanje 13 jardi; dodavanje: Dobrosav Manić
14:0 Radoš Paunović, trčanje 65 jardi; pretvaranje za dva poena: Marko Živkov, hvatanje; dodavanje: Dobrosav Manić

2. četvrtina:
20:0 Sveta Radošević, hvatanje 2 jarde; dodavanje: Dobrosav Manić
20:2 sejfti Vrčana – Dejan Petrović

3. četvrtina:
26:2 Dobrosav Manić, trčanje 64 jarde
26:10 Milan Nikolić, hvatanje 31 jarde; dodavanje: Bojan Đorđević; pretvaranje za dva poena: Milan Nikolić, trčanje

4. četvrtina:
26:12 sejfti Vrščana – Petar Stepanović
26:18 posle fambla, loptu pokupio Nemanja Erečković i trčanjem od 53 jarde postigao tačdaun