Sreća uz Grofove

nedelja, 26.09.2010.

jls 10 grofovi vs mamutiPrvi korak ka playoff-u juniori Grofova napravili su u Novom Kneževcu. Pred oko 150 gledalaca, u prvom kolu Juniorske lige Srbije, Novokneževčani su savladali ekipu Kikinde Mammoths rezultatom 28:26 (0:14, 14:6, 8:6, 6:0). U veoma neizvesnom susretu, ekipa Edvina Čanadija i Vanje Ivošević glavni deo posla obavila je tri minuta pre kraja utakmice kada je došla do, ispostaviće se, nedostižnih 28:26.
Šansu da triumfuju u ovom meču imali su i Mamuti 30-tak sekundi pred kraj poslednje četvrtine ali, na sreću Grofova, pokušaj field goal-a je bio neuspešan.

Ekipa gostiju je bila odličan protivnik, mi smo 1. poluvreme igrali lošije jer nismo imali odgovor na njihovu pas igru, ali zato smo u poluvremenu konsolidovali naše redove i uspeli da pobedimo.Čestitam ekipi Mamuta na fer pleju.

– rekao je nakon utakmice Marton Nemet Boldižar, sejfty Grofova koji je ujedno i bio MVP utakmice sa 7 tackles,1 forced fumbles i 1 interception.

Edvin Čanadi, trener Grofova, smatra da mesta za napredak u igri njegovog tima ima:

Zadovoljan sam sa igrom moga tima ali uvek može bolje, greške iz ove utakmice probaćemo da ispravimo na sledećem susretu protiv Vrbasa. Čestitam mojim igracima na pobedi, a gostima na fer i korektnoj utakmici.

Vanja Ivosević, trener Grofova, ističe da je sreća bila na strani Grofova:

Imali smo danas sreće i pobedili sa minimalnim rezultatom. Obzirom na manjak zajedničkih treninga i kratkim rosterom smatram da smo danas izvukli povoljan rezultat.

Aleksandar Aćimov, trener Mamuta, bio je zadovoljan prikazanom igrom svoga tima:

Čestitam ekipi Grofova na fer i korektnoj utakmici i na pobedi. Mojim momcima takođe čestitam jer smo uspeli sa kratkim rosterom da odigramo odličnu utakmicu. Ostaje nam da se okrenemo utakmici sa Huntersima i probamo da ih pobedimo na našem ternu i nađemo se u sledećem krugu.

Narednu utakmicu Grofovi igraju u subotu 2. oktobra u Vrbasu protiv ekipe Hunters-a.

KRETANJE REZULTATA:

1. četvrtina:

0:8 Branislav Fekete pas 60 jardi za Igora Rakića, Igor Rakić pretvaranje za 2 poena.
0:14 Branislav Fekete trčanje 2 jarda, neuspešan PAT.

2. četvrtina:

6:14 Nebojša Kanjižaj trčanje 5 jardi, neuspešan PAT.
14:14 Bojan Divljakov vraćanje fambla 20 jardi, Radoš Paunović pretvaranje za 2 poena.
14:20 Igor Rakić vraćanje presečenog pasa 20 jardi, neuspešno pretvaranje za 2 poena.

3. četvrtina:

22:20 Radoš Paunović trčanje 39 jardi, Emir Seferi pretvaranje za 2 poena.
22:26 Aleksandar Vujin vraćanje panta 35 jardi, neuspešan PAT.

4. četvrtina:

28:26 Nebojša Kanjižaj pаs 5 јardi ka Aleksandru Kanjižaju, neuspešno pretvaranje za 2 poena.