Oproštaj od JLS 10

nedelja, 24.10.2010.

grofovi vs knightsPosle odličnog starta i tamičenja u grupi Sever B, Grofovi su se, pred oko 200 gledalaca, porazom od vršnjaka iz Kleka rezultatom 0:47 (0:21, 0:20, 0:6, 0:0) oprostili od ovogodišnjeg takmičenja u Juniorskoj ligi Srbije. Knights-i su već posle prve četvrtine najavili pobedu nakon što su poene postigli Vojin Milić, Ivan Pleva i Rade Škorić, a da sve bude gore po domaćine, OT Kornel Keseg je posle 5 minuta igre morao van terena zbog preloma ruke. Sa malerima tima iz Novog Kneževca nastavilo se u 8 minutu meča kada ih je zadesila još jedna teža povreda OG Milana Brusina. Grofovi, koji su utakmicu završili sa 12 igrača, borili su se koliko su mogli, ali protiv odličnih gostiju iz Kleka više se nije moglo.

Želim Kleku puno sreće protiv Pančeva, ipak nismo mogli da odigramo dobru utakmicu sa svega 14 igrača na rosteru. Nismo uspeli da pokrijemo izostanak 4 možda i ključnih igrača. Svaka čast juniorima, borili su se i trudili, većina je danas igrala i off i def. Grofove je počela da prati loša sreća što se nadam se neće više ponavljati, jer posle preloma ruke QB Nebojše Kanižaja u prošlom kolu, sada je ista sudbina zadesila i OT Kornela Kesega i OG Milana Brusina kojima želim brz oporavak. Sve u svemu zadovoljan sam našim učešćem u juniorskoj ligi, i sada ćemo svi zajedno da se što bolje spremimo za seniorsku sezonu u kojoj imamo velike ambicije.

– izjavio je, nakon četvrtfinalnog susreta, trener Grofova Vanja Ivošević.

KRETANJE REZULTATA:

1. četvrtina

0:6 Vojin Milić trčanje 30 jardi, neuspešan PAT.
0:14 Ivan Pleva trčanje 25 jardi, Vojin Milić pretvaranje za dva poena.
0:21 Rade Škorić vraćanje intersepcije 60 jardi, Bojan Milanović uspešan PAT.

2. četvrtina

0:27 Vojin Milić pas 62 jarda ka Bojanu Milanoviću, neuspešan PAT.
0:33 Deni Varga tačdaun posle izblokiranog panta, neuspešan PAT.
0:41 Vojin Milić pas 70 jardi ka Žarku Šuputu, Bojan Milanović pretvaranje za dva poena.