Drugi trijumf Grofova

grofovi vs spartanciBolan poraz od Inđije u prošlom kolu nije ostavio traga na Grofove. Novokneževčani su u utakmici petog kola Superlige Srbije – Divizija Sever, na svom terenu savladali Spartance iz Subotice rezultatom 28:8 (0:0; 14:6; 14:2; 0:0).

Ekipe Novog Kneževca i Subotice su u susret ušle lišene pomoći nekolicine standardnih igrača, a nakon rezultatske uspavanke u prvoj četvrtini Grofovi su, predvođeni raspoloženim juniorskim reprezentativcem QB Nebojšem Kanižaj, u nastavku zaigrali u boljem ritmu, u potpunosti kontrolisali igru i na kraju zasluženo došli do drugog trijumfa ove sezone.

Čestitam mojoj ekipi. Pokazali smo svi zajedno da možemo da igramo lep, atraktivan i pametan fudbal. Svi smo odlično odigrali. Čestitam i ekipi Subotice na fer i korektnoj utakmici.

- rekao je RB Grofova Radoš Paunović.

Zadovoljan igrom svoga tima bio je i QB domaćih Nabojša Kanižaj:

Veoma sam zadovoljan današnjom utakmicom i mojom ekipom koja je odradila veoma dobro svoj posao i u napadu i odbrani, i što smo, na svojoj prvoj utakmici na kojoj sam predvodio napad, pobedili.

- naglasio je Kanižaj.

KRETANJE REZULTATA

I četvrtina
0:0

II četvrtina
6:0 Nebojša Kanjižaj pas 8 jardi ka Vanji Ivoševiću.
6:6 Begović pas 2 jarda ka Tosikinu.
14:6 Nebojša Kanjižaj pas 35 jardi ka Nebojši Mitroviću, Oliver Ostojin uspešno pretvaranje za dva poena.

III četvrtina
22:6 Nebojka Kanjižaj pas 35 jardi ka Nebojši Mitroviću, Radoš Paunović za 2 poena.
28:6 Nebojša Kanjižaj pas 35 jardi ka Nebojši Mitroviću.
28:8 Aleksandar Maluckov sejfti.