Mamuti bolji u derbiju

ponedeljak, 14.04.2014.

grofovi vs mamuti 14 img1Mamuti su nastavili seriju nepobedivosti u duelima sa Grofovima.

Derbi je ponovo opravdao očekivanja, pred punim tribinama (oko 350 gledalaca) u Novom Kneževcu, što gostujućih što domaćih navijača, viđena je fantastična borba i uzbudljiv meč. Na kraju su bolji bili Mamuti 14:24 (0:6, 7:7, 0:3, 7:7).

Poveli su Mamuti već u prvom drajvu, da bi ubrzo nakon toga još jednom poentirali.

Momentum na stranu Grofova vratio je Timoti Robinson trčanjem od 2 jarda minut pre kraja poluvremena (7:13).

Na početku drugog poluvremena Grofovi su u naletu stigli ponovo na 2 jarda od end zone, međutim ovoga puta nisu uspeli da poentiraju iz 4 pokušaja. Tom prilikom QB Timoti Robinson se ozbiljno povredio, pa je za njega meč bio završen.

grofovi vs mamuti 14 img2Prednost Mamuta je rasla do 7:24, kada je Nebojša Kanižaj, koji je zamenio Robinsona, nakon dugačkog trčanja, pasom od 40 jardi uposlio Vanju Ivoševića za TD kojim je Ivošević krunisao odličnu partiju na ovom meču (7 hvatanja, 150 jardi, TD).

To je bilo dovoljno tek za konačnih 14:24, s obzirom da je sve bilo jasno nakon neuspešnog onsajd kika.

U ekipi Mamuta istakli su se Branislav Fekete i Matija Almaši koji su ujedno i dugačkim pasom prelomili meč.

Još jedna velika bitka sa Mamutima i novi poraz. Smatram da smo izgubli momentum kada nismo uspeli da preokrenemo rezultat na 2 jarda od end zone, a usput se i Robinson povredio. U svakom slučaju, sve čestitke Mamutima na pobedi.