Trijumf Lavova u Novom Kneževcu

nedelja, 04.05.2014.

grofovi vs lavovi 14Pred oko 150 gledalaca u Novom Kneževcu, Grofovi nisu uspeli da valorizuju trijumf u Zrenjaninu. U borbi sa direktnim konkurentom za opstanak u Prvoj ligi, Lavomima iz Vršca, poraženi su rezultatom 14:28 (0:6, 6:6, 0:8, 8:8).

Lavovi su poentirali već u prvom napadu, međutim usledeo je odgovor Grofova preko trčanja Rac Marka.

Rezultat 6:6 bio je aktivan do minut pre kraja poluvrmena kada su Lavovi presekli pas Robinsona, i u preostalom vremenu uspešnio pomerali lance, da bi u poslednjim sekundama prvog poluvremena poentirali.

U drugom poluvremenu Lavovi su uspeli da povećaju svoju pednost, ali tračak nade u redovima Grofova pojavio se na početku poslednje deonice kada je Ostojin smanjio zaostatak na jedan posed.

Međutim Lavovi su pametno, trčanjem, trošili vreme i u drajvu koji je trajao maltene kroz celu poslednju četvrtinu uspeli da stave tačku na meč.

Ovim porazom Grofovi su na pragu ispadanja iz Prve lige, dok je Vršac napravio krupan korak ka opstanku.

Nema opravdanja za ovaj poraz. Imali smo neke šanse, ali je Vršac zasluženo trijumfovao. Ovo je bio kvalifikacioni meč za obe ekipe što se tiče očuvanaj statusa prvoligaša, a naše šanse su ovim porazom ostale u domenu teorije, ako i ona uopšte postoji. Predstoji nam da pokušamo da podignemo ekipu i nađemo motivaciju za poslednja dva kola.

– rekao je nakon susreta Rac Mark, RB Grofovi.

IV četvrtina
14:20 Timoti Robinson pas 7 jardi ka Oliveru Ostojinu, Kori Miler pretvaranje za 2
14:28 Nemanja Erečković trčanje 6 jardi, Erečković pretvaranje za 2