Trijumf Grofova u neizvesnoj završnici

ponedeljak, 26.05.2014.

celtis vs grofovi 14U utakmici V kola između Celtis-a i Grofova, koja je obilovala greškama na obe strane, bolje su se snašli Novokneževčani koji su na kraju slavili rezultatom 10:14 (0:0, 0:7, 7:0, 3:7). Grofovi su tako upisali drugi trijumf u sezoni i time malo popravili sliku na tabeli PLS Sever.

Meč u Somboru, naročito u prvom poluvremenu, zbog jake kiše obilovao je famblovima i presečenim loptama. Ekipe su se smenjivale u posedima, ali (ako izuzmemo fambl Grofova na samoj liniji protivničke end zone) bez izglednijih šansi za postizanje poena.

Ipak, u drugoj četvrtini ekipa Novog Kneževca uspela je da dođe nadomak end zone i trčanjem Mark Raca od 4 jarde, uz realizovan PAT, povede sa 7:0.

U nastavku susreta borba se rasplamsala, a ekipa Sombora je najpre trčanjem a zatim i fild golom povela sa 10:7.

Za poslednji napad Grofovi su imali nešto više od 4 minuta. Odigrali su perfektan drajv i iz identične pozicije i akcije, kao u prvom poluvremenu, stigli do prednosti, 50 sekundi pre kraja susreta. Ponovo je egzekutor bio Mark Rac.

U preostalom vremenu odbrana Grofova upisala je presečenu loptu u pokušaju Sombora da za kratko vreme stigne do poena.

Mogli smo i ranije da prelomimo meč i ubedljivije slavimo, ali ovako je ekipa postala bogatija za veliko iskustvo kao što je prokret za pobedu u poslednjim trenucima utakmice. Ekipi Sombora sve čestitke na fer i korektnoj borbi. Nama ostaje još jedan meč do kraja sezone gde ćemo pokušati da pružimo veliki otpor favorizovanim Legionarima.

– istakao je Branislav Popović, koji je sa dva uspešno realizovana ekstra poena značajno doprineo slavlju Grofova.